Toplist

TOPlist

Novinky

Reportáž: Chelsea 2:0 Olympique Marseille

Chelsea dokázala vyhrát i druhý zápas Champions League. Tentokrát porazila Olympique Marseille 2:0. A vede skupinu.
Chelesa vstoupila do zápasu skvěle. Ikdyž to prvních pár minut vypadalo jako by se na hráčích psychycky podepsaly poslední dvě prohry. Vše to rozjel v 7.minutě Florent Malouda, který vypálil silný projektyl na bránu Steva Mandandy ten tu střelu vyrazil jen na roh. Ten zahrál Gael Kakuta, přízemní centr na první tyč který tečoval John Terry 1:0.
Ve 14.minutě se zkusil Florent Malouda inviduálně dostat do vápna OM to se mu povedlo a jeho střela šla jen těsně nad bránu. Marseille se dostala k zakončení jen málo kdy, a když se tak náhodou stalo střela šla buď  nad nebo vedle.
Ve 27.minutě nastřelil Essien ruku M´biana a následovala penalta tu zahrával Nicolas Anelka a s malým rozeběhem a technickou ránou k tyči překonal Mandandu 2:0.
OM reklamoval ruku Alexe, ale rozhodčí penaltu neodpískal, z opakovaného záznamu je vidět že Alex hrál hrudí.
A když se nepodařilo snížit ani Cheyrouovi, který pálil těsně vedle branky, zůstal stav po prvním poločase 2:0.

Prvních dvacet minut bylo hodně nudných, protože Chelsea kombinovala ve středu hřište a doničeho se nepouštěla.
Až v 72.minutě se kmíči při přímém kopu z hodně velké vzdálenosti postavil brazilec Alex a jeho bomba orazítkovala tyč Mandandovi brány. O 3.minuty později zazvonila tyč ještě jednou a to po střele Michaela Essiena.
V 88. minutě se do zakončení dostal Daniel Sturridge, ale poslal míč vedle brány. A i další střela Michaela Essiena skončila na tyči.
Marseille si připravila větší šanci až v 62. minutě, kdy musel Ashley Cole odkopávat těsně před Čechem míč do bezpečí po střele Lucha. Chelsea tak vyhrála i druhý zápas Ligy Mistrů a vede skupinu před Spartakem Moskva.